Sansevieria cylindrica "Braid" (XS)

25 zł

Sansewieria Cylindrica jest niezwykle prostym w pielęgnacji sukulentem, który pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. Wężownicę z łatwością można zestawić z osłonkami w różnych stylach, tworząc niezliczone, atrakcyjne wizualnie kombinacje.

Charakterystyczne, zwężające się ku górze, dumnie sterczące liście, zaplecione są w estetyczny oryginalny warkocz. Zielone listki zdobią subtelne, nieregularne, poprzecznie ułożone, ciemnozielone pasy.

Dostępność: dostępny w sklepie

Czas dostawy: od 2 do 7 dni

Wymagania

Sansewieria cylindrica świetnie sprawdzi się w miejscach, w których inne rośliny nie dają sobie rady. Nie ma dużych wymagań jeśli chodzi o nasłonecznienie, wilgotność powietrza czy nawożenie. Jedynym, czego należy się wystrzegać, to nadmiernego jej podlewania. Wężownica magazynuje wodę w swoich grubych liściach i bardzo źle znosi przelanie. Rośnie ona bardzo wolno i nie potrzebuje częstego przesadzania.

Roślinom w doniczkach produkcyjnych po jakimś czasie kończą się substancje odżywcze zawarte w glebie. Po około pół roku od zakupu najlepiej przesadzić ją do przepuszczalnej dla wody mieszanki ziemi dla sukulentów i kaktusów. Następnie przesadzać co kilka lat, gdy roślina będzie tego potrzebowała.

Jeśli szukasz oryginalnej rośliny do swojej kolekcji, Sansewieria Cylindrica "Braid" zaskoczy Cię niezwykłą trwałością i banalnie prostą pielęgnacją.

 

Ważne informacje

 

Stanowisko:  jasne/zacienione

Temperatura:  15-25C (nie przepada za przeciągami!)

Podlewanie:  gdy ziemia całkiem przeschnie

Wilgotność powietrza:  poradzi sobie z każdą

Zraszanie:  nie lubi

Nawożenie:  od wiosny do lata - połowa dawki nawozu dla sukulentów 1/mies.

Przesadzanie: po pół roku od zakupu, następnie raz na kilka lat

Przyjazność dla zwierzaków:  Sansewieria Cylindrica jest uznawana za roślinę toksyczną

 

Potrzebujesz dokładniejszych informacji dotyczących Sansewierii Cylindrica "Braid"? Zapraszamy do lektury Ambajowego bloga, gdzie zgłębiamy szczegóły pielęgnacji tej nieskomplikowanej w obsłudze rośliny, chcąc zapewnić jej najlepsze możliwe warunki.

Wymiary

Średnica doniczki: 6 cm

Wysokość (z doniczką): 17 cm

 

Osłonki na doniczki są sprzedawane osobno.

 

19 marca 2024

Pokrewne produkty

kontakt@ambaje.eu

+48 511 232 332

Regulamin sklepu

Formularz kontaktowy

Polityka prywatności

Metody płatności

Zwroty i wymiana

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.